Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Zabranie prawa jazdy na 3 m-ce jest niezgodne z Konstytucją

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zabranie prawa jazdy na 3 m-ce jest niezgodne z Konstytucją

    Czy poza oponami, amorami, pomijając cały przód może powodować że szkodnik jest lekko niestabilny z tyłu? Czy jest jakiś podzespół z tyłu który może powodować takie odczucie?

  • #2
    Zabranie prawa jazdy na 3 m-ce jest niezgodne z Konstytucją

    Przyznaję, że widać po mieście wejście tego przepisu. Szkoda, że chcą go uwalić bo podobno jest niezgodny z Konstytucją. Mi się nawet podoba ten przepis, może dogonimy Europę w kulturze jazdy. Martwi mnie tylko przypadek, kiedy się zagapię i pocisnę bo otoczenie może zmylić i okaże się, że ten dwu-pas jest na zabudowanym i po prawku.

    Już planuję o domontowaniu jakiegoś pikacza dającego znać kiedy mam więcej jak 90 km/h na zabudowanym.

    A ty co myślisz OCPku?

    Komentarz


    • #3
      Mam nadzieję, że nie zamierzasz w ciągu najbliższych kilkudziesięciu godzin prowadzić bo piszesz jakbyś był najarany jakimś trefnym towarem i zabrali by ci prawko nawet gdybyś jechał 35km/h.

      Z jednej strony ci się podoba ten przepis, z drugiej Cię martwi. A najśmieszniejsze, że chciałbyś abyśmy dogonili Europe i jeździli przepisowo a sam martwisz się, że mozesz jechać więcej niż 90km//h w zabudowanym - sorry ale wg mnie ten post powinien być w koszu.
      Pozdrawiam / Łukasz
      Była : O2FL 1.8tsi http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=70860
      Obecnie: VW Passat 2.0 TSI
      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=81552

      Komentarz


      • #4
        lszlachta, czytasz między słowami, ogarnij się.

        Komentarz


        • #5
          To powiedz, jesteś za wprowadzonym prawem czyli automatycznym odbieraniem praw jazdy na 3 m-ce po przekroczeniu prędkości w zabudowanym o 50km/h czy przeciw ?

          Ja jestem przeciw wprowadzeniu takiego prawa i w taki sposób - dzięki za linka.
          Pozdrawiam / Łukasz
          Była : O2FL 1.8tsi http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=70860
          Obecnie: VW Passat 2.0 TSI
          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=81552

          Komentarz


          • #6
            Jestem za, ale określanie obszaru zabudowanego i sprzęt pomiarowy jest w tym kraju chu..we. Z tego powodu będzie dochodziło do wielu nieprawidłowości przy egzekwowaniu nowego prawa.

            Jedziesz dwu-pasem, z lewej pole, z prawej las, patrzysz na nawigację - 50 km/h a w krzakach misiaki z iskrą bo zabudowany. deal with it

            Komentarz


            • #7
              Z takim podejsciem nigdy w PL nigdzie nie dojdziemy. Smieszne jes to ze pOLACY w Europie trzymaja sie przepisow jezdza zgodnie z nimi, a przekraczajac granice i wjezdzajac do PL jakims dziwnym sposobem zapominaja o wszystkim.
              W zeszlym roku bylem swiadkiem takiego zachowania jadac do PL. Mijajac po drodze w Europie te same auta ktore pozniej w PL na A4 jakby mogly to by przelatywaly nad Toba nie mowiac juz o tym ze musza wozic ze soba kilka kompletow zapasowych zarowek do dlugich. Zal i smutek. Szczegolnie ze A4 to dla mnie droga szybkiego ruchu nie autostrada, no chyba jedynie na odcinku aglomeracji slaskiej gdzie sa 3 pasy i pas awaryjny.
              Obecnie -> Skoda OCTAVIA II 2.0 FSI
              Obecnie -> Seicento 900+LPG
              Bylo -> Renault LAGUNA II 1.8
              Bylo ->GOLF 3 1.8

              Octavia http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=87045

              Seicento http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...461776#1461776

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez namo
                uż planuję o domontowaniu jakiegoś pikacza dającego znać kiedy mam więcej jak 90 km/h na zabudowanym.
                zawsze kompa możesz ustawić na speed limit. i po temacie.
                tylko chyba bedzie młot potrzebny co walnie w pewną część ciała żeby posłuchać tego limitera. :diabelski_usmiech
                OII sprzedana


                Następca dużej czarnej - Mała czarna MC 1Z1Z

                Komentarz


                • #9
                  ja powiem tak...

                  ...z punktu widzenia człowieka mieszkającego na wiosce jestem jak najbardziej za tym przepisem bo jak widzę jak się ludzie zaczynają bawić na takich drogach ( która nie jest żadną przelotówką ) to strach żeby dziecko z podwórka wyszło...


                  ...z punktu widzenia kierowcy zawodowego uważam że jest to trochę za ostry przepis gdyż każdy jest tylko człowiekiem i ma prawo się zagapić, rozkojarzyć, tym bardziej po całym tygodniu ( nie mówię tutaj o jawnym zapierdzialaniu przez wieś 150 km/h bo od tego jestem daleki ) a na drogach niestety nie brakuje sytuacji gdzie np w mieście, są 2 pasy, pas zieleni i ograniczenie do 40 bo ktoś zapomniał zdjąć znaku bo wcześniej dziury łatali, sam na czymś takim dostałem mandat i nie było gadki....


                  ...podsumowując jak dla mnie powinny być nawet jeszcze raz takie wysokie mandaty jak teraz po zmianach ale jednak prawko nie powinno być zabierane

                  ...a co do jeżdżących na bani...jak dla mnie za mało surowo, takiego to powinni w rowie dla przykładu zastrzelić ( mówię o takich co wypije 0.5 L na głowę i jedzie po kolejne )
                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=83516

                  Komentarz


                  • #10
                    jestem jak najbardziej za tym przepisem bo to co teraz się na drogach dzieje to masakra
                    Zamieszczone przez gerard_ktm
                    ograniczenie do 40 bo ktoś zapomniał zdjąć znaku
                    ale właśnie od weryfikacji i sensowności ustawionych ograniczeń prędkości powinno się zacząć a tak to za chwilę na wioskach ustawią 30km/h i posadzą 2 krzaki,żeby radiowóz schować :evil:
                    Marcin



                    My ©koda is fantastic

                    Komentarz


                    • #11
                      No właśnie, powinien być ustalony jakiś rozsądny sposób zabierania prawka, analogicznie do zagrożenia. Jak ktoś koło szkoły przelatuje 100 to się należy. Jak ktoś pojedzie w środku nocy 80, a zapomnieli ściągnąć znaku 30 po łataniu dziur to zabranie jest idiotyzmem.
                      moje stare auto
                      jest scout

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez misza_zabrze
                        Smieszne jes to ze pOLACY w Europie trzymaja sie przepisow jezdza zgodnie z nimi, a przekraczajac granice i wjezdzajac do PL jakims dziwnym sposobem zapominaja o wszystkim.
                        Zgadzam się w 100 %. Jestem również za tym przepisem ponieważ jak widzę co wyprawiają na drogach w terenie zabudowanym niektórzy domorośli rajdowcy to aż mnie krew zalewa. :evil:
                        SPOTY ŚLĄSKIE- ruszyć ZAPRASZAMY!
                        ​​​
                        Grzegorz

                        Moja Ambitna Czarnula

                        Komentarz


                        • #13
                          Nawet jak zachowa się zdrowy rozsądek i odpowiedzialność to pan policjant - radarowiec będzie miał swoją teorię a mówi ona że nawet na pustej drodze w środku nocy na bezludziu nie możemy być 100% pewni że przypadkowy ludź wyskoczy nam akurat z krzaków, szopy lub za drzewa prosto przed maskę. Dyskusja z takim "fanatykiem" tylko utwierdzi go w słusznym przekonaniu że robi słuszną krucjatę eliminując potencjalnego " mordercę" ze społeczeństwa.
                          Proszę spójrzcie panowie jak reklamy nowych aut jarają potencjalnych kupców, czynnikiem zachęcającym jest głównie prędkość naszego nowego nabytku i podziw na dzielni. Reklama mercedesa AMG mówi sama za siebie, starsza trochę reklama hondy civic również- są to migawki zachęcające do szybkiej i ruzykownej jazdy, tak są właśnie lansowane te samochody.

                          Komentarz


                          • #14
                            A mnie zastanawia w tej chwili co innego.

                            Czy mozna nie przyjac mandatu, w momencie gdy radar wylicza nam np przekroczenie o 51km/h i co wtedy z uprawnieniami. Nie przyjmuje mandatu, to nie mozna uprawnien zablokowac, bo jaka bylaby tego podstawa ??

                            Sprawa ma trafic do sadu i mandat wraz z punktami jest zawieszony, a co z blankietem :twisted: Wtedy nieokazanie kosztuje 50zl :lol:
                            Spritmonitor.de

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez Maicroft
                              zy mozna nie przyjac mandatu, w momencie gdy radar wylicza nam np przekroczenie o 51km/h
                              Oczywiście że można, zawsze masz prawo do odmowy.

                              Przy nieokazaniu dokumentu (bo "zgubiłeś", zapomniałeś czy coś) dostajesz najprawdopodobniej wezwanie na komendę z nakazem przyniesienia blankietu. Do systemu pewnie i tak od razu trafi co powinno.

                              Komentarz


                              • #16
                                Ale jak mozna zabrac blankiet, za przewinienie do ktorego sie nie przyznales :?: Rozstrzygnie to dopiero sad w momencie kiedy nie przyjmujesz mandatu.
                                Spritmonitor.de

                                Komentarz


                                • #17
                                  W końcu podnieśli stawki
                                  Od poniedziałku wiekszośc jeździ bardzo spokojnie
                                  Jedynie co mnie wkurza , że klanu p(o)słów itp. to nie dotyczy.
                                  Załączone pliki
                                  MARCIN
                                  Mój szkodnik

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    bzyq_74, NIE podniesli stawek. TO JEST PROJEKT :idea: Druga sprawa jest go kilka wersji.
                                    Spritmonitor.de

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Maicroft, rzeczywiście ops:
                                      Ale i tak uważam, aby należałoby kary podnieść. :twisted:
                                      Kraje ościenne z UE już sobie poradziły z piratami.
                                      MARCIN
                                      Mój szkodnik

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        W UK mandat wynosi 60f - duzo, malo ??

                                        Podniesmy jeszcze x3 i obnizmy dopuszczalne predkosci w miescie do 30 a na autostradzie do 90, na pewno zwiekszy to wplywy do budzetu, gdy zacznie zuzywac sie mniej benzyny, bedzie mniej mandatow, bedzie sprzedawac sie mniej aut... chociaz moze o to w tym chodzi - dobro luksusowe.

                                        Na Slowacji mandaty sa podobno wysokie, tylko powiedz mi czemu ile razy chce sie tam jechac przepisowo... bo przeciez te srogie mandaty... to jestes wyprzedzany przez duzo szybciej jadace auta. Ich to nie dotyczy :roll: :diabelski_usmiech
                                        Spritmonitor.de

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          W kwestii dopelnienia Maicroft,




                                          dodam ze maksymalna ilosc punktow to 12 i kasuja sie po 3 latach.
                                          Obecnie -> Skoda OCTAVIA II 2.0 FSI
                                          Obecnie -> Seicento 900+LPG
                                          Bylo -> Renault LAGUNA II 1.8
                                          Bylo ->GOLF 3 1.8

                                          Octavia http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=87045

                                          Seicento http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...461776#1461776

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            FPN to sredni mandat ??

                                            Wszyscy znajomi przyznaja sie do maksymalnie 60 funtow i 2-3pkt Pkt by sie zgadzaly. Moze to tez kwestia tego czy sie przyznaje, czy brnie ze to jego widzial na drodze. Na to wiem, ze sa strasznie wyczuleni.
                                            Spritmonitor.de

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Maicroft, FPN dostajesz z buta na miejscu o ile sie przyznajesz. W przeciwnym wypadku sprawa idzie do sadu.
                                              Maksymalnie za przekrosczenie mozesz dostac 100GBP jesli nie idziesz do sadu, punkty tak jak piszesz 3 do max 6 pkt.

                                              Teraz wszystko zalezy od Policjanta i od Ciebie. Moze uznac ze jechales za szybko ale przy okazji wcisnie Ci dangerous driving i sprawa obija sie o sad.

                                              Cala tabelka to sa kary maksymalne ktore osadza sad

                                              No i przekroczenie predkosci maksymalnej o 30MPH traci sie prawko z buta.
                                              Obecnie -> Skoda OCTAVIA II 2.0 FSI
                                              Obecnie -> Seicento 900+LPG
                                              Bylo -> Renault LAGUNA II 1.8
                                              Bylo ->GOLF 3 1.8

                                              Octavia http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=87045

                                              Seicento http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...461776#1461776

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Pamietam, ze dobre kilka lat temu byl problem, bo mandat placi sie przelewem i trzeba wpisac w rubryke numer prawa jazdy. Miescil sie tylko numer prawa jazdy z UK... potem to zmienili
                                                Spritmonitor.de

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Machina medialna ruszyła i już widziałem statystyki jak to poprawiło się bezpieczeństwo w ciągu ostatnich paru dni - a jak będzie wspaniale po podniesieniu mandatów!
                                                  Większość z was w tym wątku popiera te wszystkie zje.... zmiany służące reperowaniu finansów kosztem zwykłych podatników- co mogę powiedzieć , jest kilka opcji:
                                                  a) jesteście idealistami myśląc, że politycy tworzą prawo aby nam było lepiej i w tym wypadku chodzi o poprawę bezpieczeństwa
                                                  b) nosicie kapelusze
                                                  c) należycie do jednej z wielu w tym kraju uprzywilejowanych grup i macie na to wyjebane bo was to nie dotyczy.

                                                  Wg mnie normalnie myślący człowiek widzi w tym wszystkim zbyt dużo niespójności a przede wszystkim dotkliwość ekonomiczna kar jest nieproporcjonalnej do przewinień – myślę głównie o podwyższaniu mandatów ale również odbieraniu praw jazdy.
                                                  Niemcy : przekroczenie 51-60 w zabudowanym – 175Eur
                                                  Polska : przekroczenie 51< w zabudowanym – 380Eur plan (125Eur obecnie co i tak dla większości to dużo kasy )
                                                  Pozdrawiam / Łukasz
                                                  Była : O2FL 1.8tsi http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=70860
                                                  Obecnie: VW Passat 2.0 TSI
                                                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=81552

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X